مدارک مورد نیاز سفارت برای ویزای سوئیس

سوئیس در غرب، مرکز و جنوب اروپا واقع شده است و یکی از پیشرفته ترین کشورهای جهان است. جاذبه های گردشگری بسیاری در این کشور وجود دارد. و یکی از قشنگ ترین بازارهای کریسمس در سراسر جهان را دارد. این کشور به طور رسمی به عنوان کنفدراسیون سوئیس شناخته می شود و در چندین معیار عملکرد ملی در رتبه اول جهانی قرار دارد. این کشور 41285 کیلومتر مربع مساحت و 8508898 نفر جمعیت دارد. این کشور، پایتخت رسمی ندارد، اما شهر برن پایتخت رسمی آن است. دو شهر بزرگ آن زوریخ و ژنو شهرهای جهانی و مراکز اقتصادی هستند. سوئیس یکی از اعضای موسس انجمن تجارت آزاد اروپا است. با این حال، بخشی از اتحادیه اروپا نیست. این کشور در سال 2008 به منطقه شینگن ملحق شد، از آن زمان، مسافران جهان می توانند با ویزای شینگن وارد قلمرو آن شوند. برای تهیه بلیط و تور با ما در تماس باشید. 

در سال 2017، سوئیس در مجموع 451528 ویزای شینگن یکنواخت از 517010 درخواست ویزا دریافت شده در کنسولگری ها و سفارتخانه های سوئیس در سراسر جهان صادر کرد. نرخ رد ویزا 7.25 درصد بود.

واقعیت جالب: سوئیس از سال 1815 در هیچ جنگی شرکت نکرده است!

محدودیت های ورود سوئیس در پاسخ به کرونا

به دلیل شیوع ویروس کرونا، سوئیس و همچنین سایر اعضای اتحادیه اروپا و منطقه شنگن در اواسط مارس 2020 ممنوعیت ورود اتباع کشورهای ثالث را در سراسر اتحادیه اروپا اعمال کردند. با بهبود وضعیت اپیدمیولوژیک در اتحادیه اروپا و خارج از کشور، سوئیس ممنوعیت ورود چند کشور و چندین دسته از مسافران را لغو کرده است.

شرایط ورود به سوئیس

اگر یک مسافر غیر اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا هستید که مایل به بازدید از سوئیس هستید، باید موارد زیر را هنگام حضور در بندر ورودی سوئیس ارائه دهید:

  • گذرنامه یا سند مسافرتی
  • ویزا سوئیس
شرایط ورود به سوئیس
*دارندگان گذرنامه انگلیسی از ضوابط اعتبار و تاریخ صدور گذرنامه مستثنی هستند.

جدای از این اسناد، افسر مرزی سوئیس ممکن است چند سوال در مورد سفر به سوئیس از شما بپرسد:

هدف شما از سفر به سوئیس چیست؟
چه مدت قصد اقامت در سوئیس را دارید؟
کجا می خواهید در سوئیس بمانید؟ و غیره.
به خاطر داشته باشید که پلیس مرزی تصمیم نهایی را در مورد اینکه آیا شما اجازه ورود به سوئیس را دارید یا خیر، دارد. اگر افسر مرزی سوئیس به این نتیجه برسد که شما هیچ خطری برای سوئیس ندارید، با بررسی مدارک خود، اجازه ورود به سوئیس و در نتیجه به قلمرو شنگن را خواهید داشت.

لطفاً هنگام ورود به سوئیس مطمئن شوید که افسر مرزی سوئیس در پاسپورت شما مهر می زند. بدون مهر، ممکن است از سوئیس جریمه یا بازداشت شوید.

مدارک مورد نیاز سفارت برای ویزای سوئیس

کلیه مدارک نیاز برای ویزای سوئیس به ترجمه رسمی به زبان انگلیسی دارند. (بدون نیاز به تائیدیه دادگستری و امور خارجه)

1) اصل گذرنامه با امضاء، به همراه گذرنامه‌­های قبلی

الف) مدت اعتبار حداقل 6 ماه از تاریخ ورود و داشتن دو صفحه سفید روبروی هم

ب) ارائه گذرنامه جداگانه برای هر نفر الزامی است.

2) 3 قطعه عکس 5/4 *5/3 رنگی، تمام رخ با زمینه روشن، کاملاً از روبرو، بدون لبخند، بدون عینک، گردی صورت کاملاً مشخص باشد و 70 تا 80 درصد عکس، چهره فرد باشد. حداکثر برای 6 ماه اخیر (عکس با گذرنامه و ویزاهای قبلی یکی نباشد.)

3) اصل و ترجمه شناسنامه

4) اصل گواهی حساب بانکی با مهر و امضاء بانک فقط به زبان انگلیسی و مطابق با نام مسافر در پاسپورت (زمان صدور گواهی حساب بانکی حداکثر 10 روز قبل از تاریخ تحویل مدارک به سفارت باشد و سایز پرینت بانکیA4 باشد.)

الف) حساب‌های جاری : کارکرد سه ماه اخیر به زبان انگلیسی به همراه گواهی تمکن با مانده یکسان

ب) گواهی تمکن به زبان انگلیسی برای سپرده‌­های بانکی به همراه گردش سه ماهه سود به زبان انگلیسی از طرف بانک، همراه با مهر شعبه و امضاء بانک (ارائه گواهی تمکن برای حساب گردش سود نیز الزامی است.)

مدارک لازم جهت اخذ ویزای سوئیس
* ارائه همزمان گواهی تمکن و کارکرد حساب سه ماهه الزامی می باشد.

* باید حداقل موجودی حساب و گواهی تمکن برای هر نفر 100.000.000 تومان باشد.

5) اصل و ترجمه سند مالکیت

6) اصل و ترجمه مدارک شغلی :

الف) پزشکان : پروانه مطب یا حکم کارگزینی به همراه نامه مرخصی و آخرین فیش حقوق از محل کار، پروانه دائم پزشکی، کارت نظام پزشکی (معتبر برای سال جاری)

ب) وکلا : پروانه وکالت

ج) مشاغل دولتی : حکم کارگزینی یا نامه از سازمان مربوطه با ذکر مدت اشتغال، سمت، میزان حقوق دریافتی و تاییدیه مرخصی، سمت و نام فرد امضا کننده گواهی شغلی، آخرین فیش حقوقی

د) بازنشسته‌­ها : حکم بازنشستگی، آخرین حکم افزایش حقوق، آخرین فیش حقوقی

ه) مشاغل غیردولتی : گواهی اشتغال به کار از شرکت مربوطه با ذکر مدت اشتغال، سمت، میزان حقوق دریافتی و تاییدیه مرخصی، سمت و نام فرد امضا کننده گواهی شغلی، آخرین فیش حقوق و سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر شرکت

و) در صورت خویش فرما بودن : جواز کسب / آگهی تاسیس، آخرین آگهی تغییرات

ز) معلمان، اساتید و اعضاء هیئت علمی دانشگاه : اصل حکم کارگزینی یا گواهی اشتغال به کار با ذکر مدت اشتغال، سمت، میزان حقوق دریافتی و تاییدیه مرخصی،سمت و نام فرد امضا کننده گواهی شغلی، آخرین فیش حقوق

ح) دانش آموزان، دانشجویان : اصل و ترجمه نامه اشتغال به تحصیل

7) برای فرزندان زیر 18 سال که بدون همراهی والدین یا با یکی از آن‌ها سفر می کنند رضایتنامه محضری الزامی است و نیاز به ترجمه به زبان انگلیسی دارد.

8) اصل و ترجمه مدارک شغلی و مالی همسر برای خانم‌­های خانه‌­دار

* تکمیل فرم مشخصات فردی به صورت کامل و دقیق

* حضور کلیه مسافرین (به جز افراد زیر 12 سال) جهت انگشت نگاری در مرکز انگشت نگاری VFS الزامی می‌­باشد ولی برای افرادی که در ۵ سال گذشته ویزای شنگن (به جز یونان و ایتالیا) دریافت نموده اند، این امکان وجود دارد که بدون حضور در سفارت درخواست ویزا نمایند با این توضیح که اگر ضرورت توسط سفارت اعلام گردد متقاضی لازم است در زمان مقرر جهت انگشت نگاری به مرکز انگشت نگاری VFS مراجعه نماید. لذا امضاء فرم سفارت و فرم وکالتنامه برای آن دسته از متقاضیان ضروری بوده و برای درخواست متقاضیان زیر 18 سال، امضاء پدر و مادر همزمان اجباری می باشد.

* افرادی که در 3 سال گذشته سابقه رد ویزا از حوزه شنگن را داشته اند، ارائه نامه رد ویزا از سفارت مربوطه الزامی است.

* اصل مدارک تا زمان بازگشت مسافر از سفر، نزد آژانس باقی می‌­ماند.

* ضمانت‌نامه بانکی یا چک تضمین‌شده برای هر نفر به مبلغ حداقل 100.000.000 تومان در وجه آژانس محل ثبت نام جهت ضمانت حسن اجرای تعهدات که پس از بررسی مدارک در صورت نیاز به ضمانت­های بیشتر متعاقباً اعلام می­‌گردد.

لازم بذکر است با توجه به مدارک ارائه شده و نظر سفارت ممکن است مدارک دیگری از مسافر در خواست گردد که تهیه و ارائه آنها جهت اخذ ویزا الزامی می باشد.

* ارائه کارت واکسن مورد تائید کشور سوئیس.(فایزر، مدرنا، جانسون، آسترازنکا، سینوفارم، سینوواک)

دانلود فرم مشخصات فردی

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی