بزرگترین فرش سَرگل

مسئول واحد روابط عمومی شهرداری محلات گفت: بزرگترین فرش سَرگل خاورمیانه در محلات گسترده خواهد شد.

مرجان خسروانی در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: پنجمین فرش سَرگُل محلات به عنوان بزرگترین فرش سرگل خاورمیانه، از ۲۵ الی ۲۷ آبان‌ماه در محل زمین چمن مصنوعی کوی امام رضا(مسکن مهر) برپا شده و میزبان بازدیدکنندگان خواهد بود.

وی ادامه داد: این فرش سرگل توسط شهرداری و شورای اسلامی با مشارکت شرکت تعاونی گل و گیاه شهرستان محلات و در زمینی به ابعاد ۲۰ در ۴۰ متر و در مساحت ۸۰۰ مترمربع و با استفاده از نزدیک به ۲۰۰ هزار شاخه گل، گسترده خواهد شد.

وی ادامه داد: فرش سرگل از گونه‌ها و رنگ‌های مختلف گل‌های شاخه بریده رز و داوودی که توسط شرکت تعاونی گل و گیاهان محلات تامین می‌شود، تشکیل می‌شود و امسال در اقدامی جدید، چینش گل‌ها با همکاری عوامل فنی شهرداری و همشهریان انجام خواهد شد.

بزرگترین فرش سَرگُل خاورمیانه در محلات پهن می‌شود
بزرگترین فرش سَرگُل خاورمیانه در محلات پهن می‌شود

 

خسروانی هدف از این اقدام را معرفی توانمندی‌ها و پتانسیل‌های شهرستان محلات عنوان کرد و افزود: محلات به عنوان قطب تولید گل و گیاهان زینتی کشور ایران شناخته می‌شود و این نمایشگاه، علاوه بر شناساندن محلات به عنوان پایتخت گل ایران، موجب رشد و توسعه صنعت گل و گیاه شهرستان می‌شود.

وی افزود: مراسم افتتاحیه روز چهارشنبه، ۲۵ آبان‌ماه، ساعت ۱۱ صبح با حضور مسئولان محلی برگزار خواهد شد.

شهرستان محلات در جنوب شرقی استان مرکزی و در فاصله ۲۶۲ کیلومتری پایتخت، قطب تولید، پرورش و اصلاح نژاد گل و گیاهان زینتی کشور است و هرساله با برپایی نمایشگاه‌هایی از قبیل نمایشگاه گل‌های داوودی و فرش گل، میزبان بازدیدکنندگان بسیاری از سراسر کشور است.

منبع: ایسنا

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی