شب‌های گردشگری منطقه غرب کشور

معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان گفت: جشواره شب‌های گردشگری با محوریت منطقه غرب کشور از دوم تا ششم مردادماه در مرکز نمایشگاهی برج میلاد برگزار می‌شود.

علی خاکسار در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: شب‌های گردشگری منطقه غرب کشور شامل برنامه‌های استان همدان در شامگاه سوم مرداد، ایلام چهارم مرداد، کرمانشاه پنجم مرداد و لرستان ششم مرداد است که از ساعت ۲۱ تا ۲۳ انجام می‌شود.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان با اشاره به اینکه در این برنامه هر شب آئین‌های سنتی و برنامه‌های فرهنگی اجرا خواهد شد، افزود: در کنار این برنامه نمایشگاه صنایع‌دستی، سوغات و خوراک ایرانی نیز دایر است.

خاکسار با بیان اینکه یکی از اهداف برنامه توزیع سفر در کشور و معرفی بازارهای سفر و محور غرب کشور است، تصریح کرد: شامگاه دوشنبه سوم مردادماه شب فرهنگی استان همدان است و میزبان علاقمندان، مدیران، نمایندگان و فعالان حوزه گردشگری خواهیم بود.  

وی درباره محورهای فعالیت این برنامه بیان کرد: میراث ناملموس، گردشگری اقوام، صنایع‌دستی، هتلداری، اجرای گروه موسیقی، اجرای نقالی، اجرای زنده سفالگری و منبت‌کاری و مسابقه همدان‌شناسی از جمله برنامه‌های تدارک دیده شده است.

منبع: ایسنا

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی