Izmir Agoraازمیر آگورا

شرح

آگورا که کلمه ای یونانی است به معنی «محل تجمع، میدان شهر، بازار» است. در قدیم معلوم است که آگوراها جدا از کارکردهای اقتصادی، سیاسی و مذهبی، محل تمرکز هنر و وقوع رویدادهای اجتماعی نیز بوده است. در دوران باستان، هر شهر حداقل یک آگورا داشت. برخی از شهرهای بزرگ معمولاً 2 آگورا داشتند. یکی از آنها آگورای ایالتی است که در آن امور ایالتی دیده می شود و ساختمان های عمومی مختلف در آن جمع شده اند و دیگری آگورای تجارت است که فعالیت های تجاری در آن متمرکز است. آگورا ازمیر در دامنه شمالی پاگوس (Kadifekale) واقع شده است، جایی که شهر باستانی Smyrna در قرن 4 قبل از میلاد نقل مکان کرد. این ساختمان که توسط ساختمان های عمومی مهم آن دوره احاطه شده است، آگورای ایالتی شهر است.

آگورای ازمیر یا کمتر به نام آگورای اسمیرنا شناخته می شود، آگورای رومی باستان است که در ازمیر ترکیه واقع شده است. این یک سایت باستان شناسی با تاریخ جالبی است که هر کسی دوست دارد آن را در زمان واقعی ببیند. آگورا ازمیر فقط یک مکان تاریخی نیست. با نحوه قرارگیری آن، درست بین تپه های ازمیر و خیابان های Kemerati، احساس می کنید زمان برای قدم زدن در اطراف این خرابه ها و قدم زدن در طبیعت متوقف شده است.

آگورا
آگورا

تاریخچه ای کوتاه در مورد آگورا ازمیر

آگورا قبلاً یک فضای عمومی یا بهتر بگوییم بازاری در مرکز شهرهای یونان باستان بود که در آن مردم و بازرگانان دور هم جمع می‌شدند و با هم وقت می‌گذراندند. آگورا ازمیر همچنین در دوران حکومت یونانی آناتولی (ترکیه امروزی) در دوره هلنیستی در قرن 4 قبل از میلاد ساخته شد.

قبلاً به آن آگورا اسمیرنا می گفتند، نام باستانی ایالت شهر ازمیر. آگورای اسمیرنا پس از زلزله ای که در سال 178 پس از میلاد این شهر را لرزاند ویران شد، اما به دستور امپراتور روم مارکوس اورلیوس بازسازی شد. این سایت آزمون زمان را پس داده است که کاملاً توسط کانال های آبی که حتی پس از صدها سال هنوز کار می کنند به نمایش گذاشته شده است.

تاریخچه ای کوتاه در مورد آگورا ازمیر
تاریخچه ای کوتاه در مورد آگورا ازمیر

رسیدن به آگورا ازمیر

یکی از بهترین سیستم های حما و نقل ازمیر، مترو و سیستم قطار است. برای بازدید از آگورا ازمیر کافی است در ایستگاه مترو چانکایا پیاده شوید و تاکسی بگیرید یا حتی پیاده روی کنید تا به آگورا برسید. این مکان آدرس بسیار ساده دارد و به راحتی پیدا می شود.

بلیط و ساعت کاری

برای بازدید از آگورا ازمیر از ساعت 8:30 صبح تا تا ساعت 5:30 بعد از ظهر هر روز برای هر نفر فقط 12 لیر ترکیه هزینه دارد. .

از آگورا ازمیر چه انتظاری داریم

مکانی که قبلاً بازار سیمرا بود، اکنون یک موزه در فضای باز و یک پارک تاریخی است. حداقل دو ساعت طول می کشد تا در تور ازمیر به طور کامل از سایت بازدید کنید. بسته به زمان بازدید، برخی از بخش‌های سایت ممکن است به دلیل بازسازی‌های مداوم به روی عموم بسته شود. با این حال، بقیه آگورا ازمیر آنقدر زیبا هستند که اهمیتی ندارند.

هنگامی که برای اولین بار وارد سایت می شوید، ممکن است متوجه دروازه Faustina شوید. این بخشی بازسازی شده از آگورا است که به افتخار سخاوت مالی ملکه فاستینا ساخته شده است. سپس چشمان شما ممکن است ستون های قرنتی را بگیرد. آنها ستون های بزرگی هستند که توانایی های واقعی معماران باستانی را نشان می دهند.

بعد، وارد کلیسای قدیمی می‌شوید و درست روی زمینی که مردم صدها سال پیش روی آن قدم می‌زدند قدم می‌زنید، اما گوهر کل سایت ممکن است اتاق‌ها و آب انبارهایی باشد که در زیرزمین کلیساها قرار دارند. آگورا تا دوره بیزانس مورد استفاده قرار می گرفت. همچنین یک قبرستان مسلمانان ساخته شده توسط عثمانی ها در آگورا وجود دارد. بسیاری از سنگ قبرهای قدیمی هنوز وجود دارند.

آگورا در ازمیر
ظاهر خوب آگورا ازمیر به گردشگران کمک می کند تا تصور کنند این سایت در روزهای اوج خود چگونه بوده است.

محل اقامت در نزدیکی این سایت تاریخی

محله‌های خوب زیادی در ازمیر وجود دارد، اما نزدیک‌ترین مکان به همه مکان‌های عالی و آگورا ازمیر، محله کوناک است، اما اگر می‌خواهید مکان کوچک‌تر و ارزان‌تری ببینید تا شاهد زندگی واقعی ساکنان ازمیر باشید، می‌توانید Alsancak را امتحان کنید. می توانید Karsiyaka را برای تجربه ای مجلل تر و پر جنب و جوش با شب های زنده و منظره ای عالی امتحان کنید.

سایر جاذبه های نزدیک آگورا ازمیر

از بازار کمرالتی خرید کنید

بازار کمرالتی که قدمت آن به قرن شانزدهم بازمی‌گردد، خانه بسیاری از کالاهای اصیل ترکی مانند فرش، چای، و لباس‌های دوست‌داشتنی است. این منطقه همچنین یک مقصد مهم زیارتی برای یهودیان است، زیرا بناهای دیدنی یهودیان قابل توجهی است که در سایر نقاط ترکیه نمی توانید آنها را ببینید.

از موزه باستان شناسی دیدن کنید

اگر از آنچه در آگورا ازمیر دیدید لذت بردید، موزه باستان شناسی را دوست خواهید داشت. بسیاری از آثار باستانی از موزه در فضای باز گرفته شد و در موزه باستان شناسی قرار گرفت تا بیشتر محافظت شود. این موزه همچنین دارای مجسمه ها، ابزار و چیزهای زیادی از دوران یونان و روم و همچنین عصر برنز است.

از موزه قوم نگاری دیدن کنید

اگر بازدید از جاذبه های تاریخی را دوست دارید، پیشنهاد می کنیم از موزه قوم نگاری ازمیر دیدن کنید. این در همان منطقه موزه باستان شناسی است و طیف وسیعی از اشیاء فرهنگی و مصنوعات مردم اژه و سلجوقی را در یک ساختمان بیمارستان دوست داشتنی که قدمت آن به قرن هجدهم بازمی گردد، به نمایش می گذارد. ناگفته نماند که ورود به این موزه رایگان است.

از موزه هنرهای معاصر دیدن کنید

اگر یک چیز وجود داشته باشد که ازمیر کم ندارد، آن موزه های شگفت انگیز است. پس از صرف زمان زیادی برای مطالعه شهرهای باستانی و آثار باستانی آناتولی قدیم، عالی است که از هنر و فرهنگ مدرن آنها مطلع شوید.

به تله کابین سواری بروید.

اگر اهل آدرنالین هستید، احتمالاً از تله‌کابین بالچوا لذت خواهید برد. 10 دقیقه طول می کشد تا از دانشگاه اقتصاد شهر بالا بروید و منظره بی نظیری دارد.

از برج ساعت ازمیر دیدن کنید

در اطراف همان محوطه میدان کوناک، برج ساعت غول پیکری وجود دارد که در قرن بیستم به سبک معماری عثمانی قرن چهاردهم و پانزدهم ساخته شده است. در طول سال ها، برج ساعت به مکان نهایی برای عکس های توریستی و گردهمایی های محلی تبدیل شده است.

برج ساعت نماد رسمی ازمیر است و در میدان کوناک واقع شده است. این بنا در سال 1901 برای بزرگداشت بیست و پنجمین سالگرد به سلطنت رسیدن عبدالحمید دوم ساخته شد.
برج ساعت نماد رسمی ازمیر است و در میدان کوناک واقع شده است. این بنا در سال 1901 برای بزرگداشت بیست و پنجمین سالگرد به سلطنت رسیدن عبدالحمید دوم ساخته شد.

موقعیت جغرافیایی

کشور: ترکیه
شهر: ازمیر
آدرس: Bahçelerarası, Mithatpaşa Cd٫ No:۲۸, ۳۵۳۳۰ Balçova/İzmir, Turkey
عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی