Izmir Historical Liftآسانسور تاریخی ازمیر

شرح

ازمیر یکی از شهرهای مهم ترکیه است و به مروارید دریای اژه معروف است. اگر به صحبت های ساکنان شهر گوش کنید، می توانید شهر ازمیر را که در بسیاری از موضوعات شهر لوکوموتیو است، تحسین کنید. ازمیر با احساسات متفاوتی که دارد، هم از نظر آثار تاریخی و هم جاذبه های گردشگری مانند سایر شهرهای بزرگ و تاریخی برای بخش گردشگری، شهر مهمی است. از موزه فضای باز آگورا گرفته تا بازار تاریخی کمرالتی یا شهر باستانی افسوس، همانطور که می توانید تمام آثار را تصور کنید، و همچنین آسانسور تاریخی ازمیر مکانی است که حتما باید ببینید.

آسانسور تاریخی ازمیر ساختمانی در محله Karataş ازمیر، در محدوده منطقه شهری کوناک است. این بنا در سال 1907 به عنوان یک کار خدمات عمومی توسط یک بانکدار و تاجر یهودی ثروتمند آن دوره، نسیم لوی بایراکلی اوغلو، ساخته شد تا عبور و مرور از خط ساحلی باریک کاراتاش به دامنه تپه را آسان کند، آسانسور داخل ساختمان برای حمل مردم خدمت می کند.نسیم این آسانسور را برای افراد مسن، باردار و معلول ساخته است تا بدون مشکل به خیابان بالایی برسند. و کالاها را از طریق صخره شیب دار بین دو قسمت محله منتقل می شد. با گذشت زمان، خیابان کوچکی که به این ساختمان منتهی می شد نیز با همین نام، خیابان آسانسور (Asansör Sokağı) شناخته شد. در دهه 1940، یکی از ساکنان این خیابان، خواننده داریو مورنو بود که بعدها به شهرت رسید. اخیراً بازسازی شده و از آن زمان به یکی از جاذبه های دیدنی ازمیر تبدیل شده است. این خیابان به یاد این خواننده به خیابان داریو مورنو تغییر نام داد.

آسانسور تاریخی
آسانسور تاریخی

درباره آسانسور تاریخی ازمیر

آسانسور تاریخی توسط Jozef Palambo اداره می شد و در سال 1942 به دلایلی مانند توقف کار کارگر و مرگ بسته شد. در سال 1983 به شهرداری کلانشهر ازمیر اهدا شد. این آسانسور در دوره Burhan Özfatura در سال 1985 بازسازی شد و یکی از آسانسورها استفاده می شود و دیگری با برق کار می کند.

آسانسور نه تنها کاربردی است بلکه معماری زیبایی نیز دارد. از بالا، بازدیدکنندگان می توانند از مناظر پانوراما از ازمیر لذت ببرند. با دوچشمی های فلزی بزرگ، نگاه دقیق تری به ساختمان ها و مناطق ارائه می کند.

در بالا یک کافه رستوران عالی وجود دارد که می توانید از یک وعده غذایی یا فقط یک نوشیدنی در یکی از روزهای تور ازمیر خود لذت ببرید. در خیابان های بالا خانه های تاریخی و پله های پرآذین دیده می شود.

آسانسور توسط نسیم لوی، یک تاجر یهودی، در سال 1907 ساخته شد تا از سد توپوگرافی بین مناطق خیابان میثاتپاشا (در سطح دریا) و خیابان حلیل رفعت پاشا (در بالای تپه) عبور کند.
در آغاز قرن بیستم، قبل از ساخت آسانسور، برای بالا و پایین رفتن در منطقه باید بین راه طولانی برای پیاده روی و 155 پله برای بالا رفتن انتخاب می شد. این برج آسانسور خیابانی عمومی، با دو کابین آسانسوری که در اصل با آب هدایت می‌شد، روشی نوآورانه برای حمل و نقل بود که ترافیک عابران پیاده را تسهیل می‌کرد و همچنین به پیشرفت شهر کمک می‌کرد.
آسانسور تاریخی با تفرجگاه بالایی خود بهترین سازه برای داشتن چشم اندازی بی نظیر از خلیج ازمیر است. همچنین، یک خیابان جذاب قدیمی در پای آسانسور وجود دارد که به نام داریو مورنو، خواننده بین المللی و بومی ازمیر نامگذاری شده است.

آسانسور تاریخی ازمیر که سال ها میزبان فرهنگ های کاملا متفاوت بوده است، میراث خود را با غنای این فرهنگ ها با مردم و بازدیدکنندگان خود به اشتراک می گذارد و آسانسور یکی از نمونه های معمولی این نوع میراث است. شهروندان یهودی در بین مردم ازمیر جایگاه ویژه ای دارند. شهروندان یهودی که در همه نوع فعالیت های شهر پیشتاز هستند، در زندگی اقتصادی ازمیر، یک شهر بندری و تجاری نیز جایگاه مهمی دارند. بسیاری از خانواده ها هنوز وجود دارند. داستان آسانسور از چنین خانواده ای شروع می شود.

درباره آسانسور تاریخی ازمیر
درباره آسانسور تاریخی ازمیر

برای اتصال دو جاده با اختلاف ارتفاع بین یکدیگر ساخته شده است. آسانسور تاریخی ازمیر بنایی است که در سال 1907 ساخته شده است. امروزه «دو خیابان» به نام، در گذشته جاده ساحلی و منطقه حلیل رفعت پاشا نامیده می شد. این دو خیابان با ویژگی های فیزیکی گذشته در طول توسعه شهر از یکدیگر جدا شده اند. مردم ازمیر به دلیل پله هایی که برای حمل و نقل بین این خیابان ها ساخته شده است، «پله های کاراتاش» نام گذاری کردند. در محلی که به عنوان معدن سنگ استفاده می شد، یک پلکان کامل 155 پله ای برای بالا یا پایین رفتن ساخته شد. نام خانواده ای که در ابتدای این پله ها زندگی می کردند به پله ها داده شد.

یکی از بزرگان خانواده دویداس که باعث شده این پله ها دویداس مردیونی نامیده شود، از پله ها سقوط می کند و پایش می شکند. در نقطه ای که از پله ها پایین می آید، نسیم لوی یهودی دیگری ساکن است. نسیم لوی قصد کرد پس از این حادثه یک آسانسور در اینجا بسازد و پس از مدتی، ساخت و ساز در سال 1907 به پایان رسید و اکنون دو منطقه می توانند به راحتی رفت و آمد کنند.

درآمدها برای بیمارستان یهودیان منطقه استفاده می شود. این آسانسور که در سال 1942 فروخته شد، پس از این تاریخ توسط اپراتورهای خصوصی اداره می شود. مدتی است که این تجارت در حال انجام به دلایلی بسته شده است.

دکتر Burhan ÖZFATURA که پس از سال 1980 به عنوان شهردار انتخاب شد، آسانسور را در اختیار شهرداری قرار می دهد. این به آسانسور اجازه می دهد تا مانند گذشته کار کند و آسانسور تا امروز به کار خود ادامه می دهد.

جایی که آسانسور تاریخی ایزمیر در سال های 1985 و 1993 بازسازی شد. علاوه بر این، خیابان داریو مورنو در زیر آسانسور چیدمان شد و به محیط اطراف رنگ بخشید. آسانسور تاریخی ازمیر نیز همین عملکرد را حفظ کرده و با تراس تماشای خود جلب توجه می کند. اگر به ازمیر آمدید، حتماً آسانسور را ببینید. دیدن چنین ساختمان جالب و تماشای دریای اژه، ازمیر یک سود مهم برای سفر شما خواهد بود.

آسانسور تاریخی در ازمیر ترکیه
جاده ساحلی و محلات هلیل رفعت پاشا که 58 متر ارتفاع و 55 پله از هم فاصله دارند، اکنون با بهره برداری از بالابر بازسازی شده است.

ساعت کار آسانسور تاریخی ازمیر

شما می توانید هر روز هفته از این آسانسور تاریخی شگفت انگیز در ازمیر دیدن کنید. با این آسانسور تاریخی می توانید اوقات خوشی را سپری کنید. بین 8 صبح تا 00 صبح باز است.

هزینه ورودی آسانسور تاریخی ازمیر

از این آسانسور تاریخی که قبلا پولی بود، اکنون می توان به صورت رایگان از آن بازدید کرد.

چگونه باید به این مکان تاریخی برویم؟

چگونه به آنجا برویم: آسانسور به منطقه ای با نام های مختلف تبدیل شده است. آسانسوری که خیابان میثات پاشا و خیابان شهید نیهات بی را به هم متصل می کند در خیابان داریو مورنو است. خیابانی است که مردم آن را بن بست آسانسور می نامند. دسترسی از برج ساعت ازمیر در میدان کوناک بسیار آسان است.

موقعیت جغرافیایی

کشور: ترکیه
شهر: ازمیر
آدرس: Turgut Reis, Şht٫ نیهاتبی سی دی٫ ۷۶ / A, ۰۳۵۰۰ – Konak / ازمیر
عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی