علت شهرت و معروفیت پاریس، شهر نورها، پایتخت مد، شهر عشق

پاریس پربازدیدترین مقصد توریستی جهان، با بیش از 45 میلیون بازدید کننده سالانه را به راحتی می توان شهر عشق یا شهر نورها را دید. اما دیدن شهری که 4 انقلاب (تا به امروز)، 18 پادشاه به نام لوئیس و حداقل 2 نیروی اشغالگر داشته است نیز مهم است. این تمام چیزی نیست که علت شهرت و معروفیت پاریس است. به جز برج ایفل و نوتردام، 20 منطقه برای کاوش وجود دارد که هر کدام شخصیت و نسخه مخصوص به خود از زندگی پاریسی دارند.

پاریس با وجود تاریخ طولانی و اغلب خون آلود خود، هنوز عنوان رمانتیک ترین شهر جهان را حفظ کرده است. با بلوارهای وسیع و باشکوه و معماری سلطنتی، سخت است که توسط این شهر اسرارآمیز مسحور و فریفته نشوید.

یک دیگ بین المللی از علتهای شهرت و معروفیت پاریس

از جمعیت 2 میلیون نفری پاریس، حدود 20٪ مهاجران از سراسر جهان هستند و پاریس را به یکی از بزرگترین مراکز چند فرهنگی در اروپا تبدیل کرده است. این گردهمایی فرهنگ ها و غذاها به این معنی است که پاریس همیشه غنی در دنیای غذا، هنر، موسیقی و مد است.

اگر به دنبال غذاهای بین المللی، مد نوآورانه، هنر کلاسیک یا معماری تاریخی هستید، این شهر، همه را به شما ارائه خواهد داد. یک روز قدردانی از هنر کلاسیک در موزه لوور را می توان با گوش دادن به یک گروه موسیقی زیرزمینی در قلب صحنه دانشجویی در Oberkampf به پایان رساند یا فضای رمانتیک برج ایفل را می توان با بازدید از دخمه ها برای کشف گذشته خونین شهر در تضاد قرار داد.

حمل و نقل پاریس
سیستم حمل و نقل عمومی پاریس توسط RATP اداره می شود و متشکل از مترو، تراموا، قطار سریع السیر حومه ای (RER ) ، اتوبوس و Noctilien (اتوبوس شبانه) است.

سیستم حمل و نقل عمومی پاریس به عنوان پایتخت فرانسه، تمیز، کارآمد و از همه مهمتر، ارزان است. سایر نقاط کشور تنها در چند ساعت از پاریس قابل دسترسی هستند، که در صورت احساس نیاز به فرار از شهر، انتخاب زیادی از سفرهای یک روزه را برای شما فراهم می کند. کاخ ورسای و دره لوآر برای درک واقعی گذشته منحط پاریس باید دیده شود در حالی که دیزنی لند پاریس بزرگسالان و کودکان را به طور یکسان سرگرم خواهد کرد.

یک هفته، یک ماه، یک سال برای کشف تمام گنجینه های پاریس کافی نیست. این شهر پر از مردم، معماری، رستوران ها و تفریحات شبانه است که شما را اغوا می کند و باعث می شود هرگز نخواهید آنجا را ترک کنید. در همه سطوح – تاریخی، معماری و فرهنگی – چیزی در مورد پاریس وجود دارد که شما را مجذوب خود خواهد کرد.

پاریس یک شهر قدیمی با تاریخچه ای قوی

بقایای ماقبل تاریخ در پاریس پیدا شده است، اما ما واقعاً تاریخ این شهر را از زمان گالو-روم، زمانی که پاریس لوتسیا نامیده می شد، می دانیم. پاریس همیشه در مرکز تاریخ بوده است. بناها و بناهایی از هر دوره ای در این شهر وجود دارد. هر دوره مورد علاقه شما باشد، یک بنای تاریخی یا موزه برای خود پیدا خواهید کرد. پاریس مملو از بناهای تاریخی از تمام دوران ها است و همه سبک های معماری را دارد. از قدیمی ترین آثار عتیقه گرفته تا جدیدترین ساختمان ها، هر کسی می تواند چیزی را که دوست دارد پیدا کند. آنها فقط شاهدان دوران گذشته نیستند. آنها همچنین دستاوردهای معماری مشهور بین المللی هستند. برخی از آنها، به ویژه برج ایفل، آنقدر نمادهای قوی هستند که اغلب در رسانه ها دیده می شوند. تاریخ پاریس، فرانسه و حتی بشریت را می توان به لطف زیباترین بناهای تاریخی پاریس مشاهده کرد.

پاریس یک شهر قدیمی با تاریخچه ای قوی
پاریس یک شهر قدیمی با تاریخچه ای قوی

موزه ها

به غیر از بناهای تاریخی بسیار، می‌توانید تعداد زیادی موزه را نیز در پاریس بیابید، طبق گفته‌های دفتر کنوانسیون و بازدیدکنندگان پاریس، بیش از 144 موزه. چه عاشق هنر، علم، تاریخ باشید و یا صرفاً بخواهید این رشته ها را به فرزندان خود معرفی کنید، همیشه می توانید موزه ای را پیدا کنید که در پاریس مورد علاقه شما باشد. برخی از مشهورترین آثار هنری در پاریس به نمایش گذاشته شده است و هنردوستان از سراسر جهان برای دیدن آنها به پاریس می آیند. مهم نیست چه چیزی دوست دارید، موزه ای در مورد آن در پاریس وجود دارد.

معماری، علت شهرت و معروفیت پاریس

آنچه پاریس را بسیار جذاب و دیدنی می کند معماری آن نیز هست. از ساختمان‌های مدرن مانند ساختمان شیشه‌ای بنیاد لویی ویتون گرفته تا آپارتمان‌های باشکوه هاوسمانی، پاریس مملو از سبک‌های مختلف معماری است. عاشقان معماری، صرف نظر از دوران یا سبک مورد علاقه خود، همیشه مکانی برای ارضای اشتیاق خود خواهند یافت.

معماری بینظیر پاریس
معماری بینظیر پاریس

غذاهای خوشمزه و متنوع

فرانسه در سراسر جهان به خاطر غذا و شراب هایش شناخته شده است. غذاهای فرانسوی زیادی وجود دارد، شیرین یا شور. سفر به پاریس، با خرید تور فرانسه، فرصت مناسبی برای چشیدن برخی از آنهاست. می توانید رستوران هایی با هر بودجه و سلیقه ای و همچنین نانوایی های استثنایی پیدا کنید. همچنین مکانی برای کشف غذای پاریسی که اغلب ناشناخته است و محصولات محلی پاریس است.

غذاهای خوشمزه و متنوع پاریس
غذاهای خوشمزه و متنوع پاریس

بوتیک ها

پاریس پایتخت مد است. شهر نورها، همچنین مکانی است که در آن مد و ترندهای بالا برای قرن ها ایجاد شده است. Chanel، Saint Laurent، Vuitton، Dior ،Hermès و غیره، این نام‌های بزرگ در دنیای مد، همگی از پاریس شروع شده‌اند. همچنین جایی است که هفته مد پاریس، یکی از مهم ترین روزها در تقویم دنیای مد برگزار می شود. مراکز خرید پاریس، هر شیک پوشی این را می داند که یکی از علت های شهرت و معروفیت پاریس برای معتادان به خرید، مد پاریس است.

بوتیک های فرانسه
بوتیک های فرانسه

کافه ها

کافه ها و تراس های آنها به طرز پیچیده ای با سبک زندگی پاریسی پیوند خورده اند. در هر گوشه خیابان یک کافه وجود دارد. برخی از آنها حتی در کل جهان مشهور هستند و هنرمندان تمام دوران را مشتری خود می دانند. قدیمی ترین کافه پاریس (و فرانسه!) بیش از 300 سال قدمت دارد.  در یک تراس بنشینید، نوشیدنی بنوشید و از معروف ترین جاذبه های پاریس لذت ببرید.

منظره بینظیر

علت شهرت و معروفیت پاریس نه تنها به خاطر بناهای تاریخی، موزه ها و کافه هایش است، همچنین این شهر فوق‌العاده زیباست و در طول زمان توسط بزرگترین عکاسان ثبت شده است. مکان های زیادی در شهر وجود دارد که می توانید از منظره ای پانوراما آن لذت ببرید به همین دلیل است که پاریس یکی از محبوب ترین شهرهای اینستاگرام است.

منظره پانورامای فرانسه، علت شهرت و معروفیت پاریس
منظره پانورامای فرانسه، علت شهرت و معروفیت پاریس

باغها

پاریس فقط از بتن ساخته نشده است. در پایتخت فرانسه فضاهای سبز بسیار زیبایی وجود دارد. باغ ها و پارک هایی وجود دارد که می توانید در آنها قدم بزنید، کمی استراحت کنید و یک پیک نیک داشته باشید. پاریس در این زمینه نیز گزینه های زیادی برای ارائه دارد. شما همیشه مکانی را پیدا خواهید کرد که مناسب شما و آنچه به دنبال آن هستید باشد.

باغ های زیبای پاریس
باغ های زیبای پاریس

علت شهرت و معروفیت پاریس اسرار آمیز

پاریس چیزی بیش از برج ایفل، لوور و نوتردام است. اسرار و جاذبه های نادیده گرفته شده پاریس، بسیار است و به همان اندازه، فعالیت های عجیب و غریب را ارائه می دهد. می توانید با بازدید از سیستم فاضلاب یا دخمه ها آن سوی پاریس را ببینید یا با قایقرانی در رودخانه سن به دیدگاه جدیدی دست پیدا کنید.

علت شهرت و معروفیت پاریس اسرار آمیز
علت شهرت و معروفیت پاریس اسرار آمیز

عاشقانه های رومانتیک

پاریس شهر عشق است که بیشتر مردم آن را با عاشقانه پیوند می زنند. فضای پاریس برای قرار ملاقات یا یک شب با همدیگرتان عالی است. این مقصد عالی برای زوج‌هایی است که خواهان لحظه‌ای مهربانی هستند. هتل ها، رستوران ها، گردش ها یا مناظر، مهم نیست که چه چیزی را ترجیح می دهید، می توانید یک قرار عالی در پاریس داشته باشید.

چراغ ها

پاریس قرن هاست که به دلیل وجود چراغ های عمومی زیاد، حتی قبل از برقی شدن، به شهر چراغ ها شهرت داشته است. امروزه، چراغ‌های خیابانی متعدد به شما این امکان را می‌دهند که حتی پس از غروب خورشید در شهر قدم بزنید. که در زمستان که آفتاب زود غروب می کند بسیار راحت است.

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی