مکان های ترسناک ایران

همانطور که معماری ایرانی و شگفتی های طبیعی می تواند لذت بخش باشد، ایران مکانی عالی برای طرفداران وحشت است. بعضی جاها در ایران هستند که شاید وقتی خلق شدند ترسناک نباشند، اما با گذشت زمان، انرژی عجیب وارد تک تک این مکان ها شد. خانه‌های جن زده یا ساختمان‌های خالی که در فیلم‌ها می‌بینید، در مقایسه با وحشت واقعی که ترسناک‌ترین مکان‌های ایران می‌توانند به شما بدهند، بازی کودکانه است.

در سرتاسر دنیا جاهایی وجود دارد که مردم می توانند برای احساس ترس و شگفتی به آنجا بروند، اما در زندگی شهری ما عادت کرده ایم که فیلم های ترسناک را در قالب فیلم های هالیوودی و روی صفحه تلویزیون خود ببینیم. امروز می خواهیم شما را با مکان های ترسناک و مرموز ایران آشنا کنیم که می توانید به بازدید آن بروید!

جنگل ترسناک جیغ
جنگل ترسناک جیغ

در ابتدا باید بگوییم که هر مکانی که به عنوان یک جاذبه عجیب یا حتی ترسناک معرفی شود، از ابتدا حس ترس نداشته است. شکی نیست که زمان آن گذشته است که امروز این مکان ها را به ما معرفی کنند. اما ابتدا باید به این نکته اشاره کنیم که همه ترس ها و شگفتی های آنها فقط مربوط به خود مکان نیست. در عوض، داستان‌هایی که از آن مکان‌ها توسط مردم محلی یا اجدادشان گفته می‌شود، در به تصویر کشیدن این جاذبه‌ها به‌عنوان مکان‌های ترسناک یا اسرارآمیز مؤثر بوده است.

با این حال نباید از این نکته غافل شد که در آغاز، مردم محلی نیز شاهد اتفاقات غیرعادی بودند که بر معرفی این مکان ها ترس و رمز و راز می افزود.

با پیشرفت علم و مطالعه محققان، علت برخی از حوادث در این مکان ها مشخص و برخی دیگر کشف نشده باقی می ماند. به هر حال با ما همراه باشید تا به اختصار تعدادی از این مکان های ترسناک و مرموز ایران را به شما معرفی کنیم.

قلعه آدم خوار اردبیل، یکی از ترسناک ترین مکان های ایران

وقتی از ترسناک ترین مکان های ایران صحبت می کنیم، قلعه آدم خوار خودنمایی می کند. اگر با مردم محلی قدیمی اردبیل، شهری در شمال غربی ایران صحبت کنید، داستان عجیبی را برایتان تعریف می کنند که سال ها پیش اتفاق افتاده است. داستان آنها با گروهی از مردم شروع می شود که به روستایی نزدیک این شهر آمدند و دیگر برنگشتند. در اردبیل قلعه‌ای مرتفع سنگی وجود دارد که در این سال‌ها شکل خود را از دست داده است، اما همچنان عرض دیوارها را می‌توان دید که بیش از پنج متر است.

داستان‌های قدیمی می‌گویند افرادی که وارد این ساختمان غول‌پیکر شده‌اند در قلعه گیر افتاده‌اند و یک قدرت ماوراء الطبیعه، همانطور که مردم محلی از آن یاد می‌کنند، مردم را زندانی کرده و به داخل سنگ‌ها می‌کشد. بنابراین، هیچ کس هرگز اثر کوچکی از گمشده ها در داخل یا خارج قلعه پیدا نکرد.

قلعه آدم خوار اردبیل، یکی از ترسناک ترین مکان های ایران
قلعه آدم خوار اردبیل، یکی از ترسناک ترین مکان های ایران

باغ سنگی کرمان

باغ سنگی نه ترسناک است و نه هولناک، اما لحظه‌ای که وارد این باغ می‌شوید، انرژی سنگین و غم‌انگیزی مانند باری سنگین بر قلبتان احساس می‌کنید. کل فضا آنقدر سنگین است که آن را بسیار ترسناک می کند. اگر از مردم دلیل این احساس را بپرسید، در مورد مالک به نام درویش خان به شما خواهند گفت. این مرد در کرمان زمین های زیادی داشت و مردی متمول بود ولی کر بود. به دلیل جریان اصلاحات ارضی، تقریباً تمام زمین های خود را از دست داد، به همین دلیل عقل خود را از دست داد و دیوانه شد، زیرا نمی توانست برای حق خود بایستد و از جانب خود صحبت کند. یک روز تصمیم گرفت کاری کند تا مردم باغ گمشده اش را نبرند.

مردم محلی گفتند که او آبیاری باغش را متوقف کرد و اجازه داد درختان بمیرند. سپس سنگ‌ها را جمع کرد و بر شاخه‌ها گذاشت، مثل میوه. اگرچه درویش خان اکنون مرده است، اما با این کار باغ خود را جاودانه کرد و تا پایان عمر صاحب آن شد.

باغ سنگی کرمان
باغ سنگی کرمان

جنگل جیغ در مشهد

وقتی به یک فیلم ترسناک فکر می کنیم، یکی از اولین لوکیشن هایی که به ذهنمان خطور می کند یک جنگل تاریک و انبوه در شب است. اگر به مشهد سفر کردید و می خواهید به جنگل جیغ بروید، مطمئن باشید که خود را درون یک فیلم ترسناک، با تمام جلوه های صوتی و نورپردازی حرفه ای خواهید دید.

جنگل فریاد مشهد با جنگل ممنوعه هری پاتر تفاوت چندانی ندارد! چند نفر هستند که واقعاً آنقدر شجاع بودند که شبانه از این جنگل دیدن کنند و همه آنها متفق القول هستند که صدای جیغ بی وقفه ای را در آنجا شنیده اند. مثل این است که شاهد یک صحنه شکار باشید که در آن شما نمی توانید موجود شیطانی ماوراء الطبیعه را ببینید. به همین دلیل این مکان یکی از ترسناک ترین مکان های ایران است.

جنگل جیغ
جنگل جیغ

تالاب ارواح در مازندران از مکان های ترسناک ایران

درست در میان جنگل های باشکوه مازندران و چشم انداز استثنایی آن، دریاچه ای پنهان وجود دارد. اگر مرداب ارواح را پیدا کنید و آن را با چشمان خود ببینید، مطمئن خواهید شد که یکی از ترسناک ترین مکان های ایران را پیدا کرده اید. تالاب ارواح مازندران، شباهت های آشکاری با صحنه ابتدایی فیلم Evil Dead دارد.

برای یافتن تالاب ارواح مازندران، باید در جنگل قدم بزنید و از کنار درختان کهنسال زیبا بگذرید. با این حال، وقتی به دریاچه نزدیک می شوید، می بینید که چگونه ظاهر جنگل تغییر می کند. همه درختان مرده به نظر می رسند، و شما احساس می کنید که منبع قدرتمندی شادی شما را می مکد. مه شدیدی در اطراف منطقه وجود دارد که باعث می شود حس عجیبی را در شکم خود احساس کنید که نشان می دهد دریاچه چقدر ترسناک است.

تالاب ارواح در مازندران از مکان های ترسناک ایران
تالاب ارواح در مازندران از مکان های ترسناک ایران

دره ستارگان قشم

یکی از باشکوه ترین و البته ترسناک ترین مکان های ایران، دره ستاره ها در جزیره قشم است. مردم محلی از این مکان به عنوان دره ارواح نیز یاد می کنند و در مورد بازدید از آن در شب به شما هشدار می دهند، به خصوص اگر تنها باشید. بسیاری از مردم محلی و حتی گردشگران بر این باورند که با سفر به دره ستاره ها پس از غروب خورشید، صدای مردم غمگین یا ترسیده را خواهید شنید. اما، شما هرگز نمی توانید آنها را پیدا کنید، مهم نیست که چقدر آنها را جستجو کنید.

علاوه بر این، برخی دیگر معتقدند جن و ارواح شب‌ها از خواب بیدار می‌شوند و برای آرامش به این دره می‌روند، بنابراین اگر انسان‌ها با حضورشان تلاش کنند آنها را آزار دهند، هزینه آن را به جان می‌خرند.

اگرچه مطمئناً چیزی شبح وار در دره ستارگان اتفاق می افتد، افرادی که از آن بازدید کرده اند و جان سالم به در برده اند می توانند به شما بگویند که این دره در شب چقدر مسحور کننده می شود.

دره ستارگان قشم
دره ستارگان قشم

دره جنی در سمنان، مثلث برمودای ایران

قطعاً نام مثلث برمودا را شنیده‌اید، مکانی محکوم به فنا که هیچ‌کس نمی‌توانست از آن عبور کند و زنده بماند. دره جنی در سمنان به عنوان یکی از ترسناک ترین مکان های ایران، آنقدر داغ است که شما را دچار توهم می کند و آنقدر ترسناک است که ترس را در دلتان بیاورد. بیابان ها به تنهایی می توانند ترسناک باشند اما مثلث برمودای ایران را با باتلاق های نمکی تصور کنید که هر موجود زنده ای را که به این مکان نزدیک می شود می بلعد. همچنین برخی از مردم محلی بر این باورند که این مکان خانه جن ها و پریان است، بنابراین انسان ها برای زنده ماندن باید از آنها فاصله بگیرند.

دره جنی در سمنان، مثلث برمودای ایران
دره جنی در سمنان، مثلث برمودای ایران

قبرستان شهریری از مکان های ترسناک ایران

اگر به تاریخ، بیگانگان و مکان های شبح آور علاقه دارید، گورستان شهریری در اردبیل برای شما مناسب است. با قدم زدن در اطراف منطقه، ممکن است در ابتدا متوجه چیز عجیب و غریبی نشوید، اما اگر به سنگ قبرها نگاه کنید، اشکال ترسناکی را خواهید دید که باعث می شود باور کنید که از زمین نیستند.

موجودات روی سنگ قبرها ممکن است شبیه انسان باشند، اما با توجه بیشتر می توان متوجه شد که برخی ویژگی ها متفاوت است. برخی از اشکال حکاکی شده موجوداتی بدون دهان را نشان می دهند! تئوری های توطئه زیادی در مورد این گورستان وجود دارد و یکی از آنها می گوید افرادی که این مکان را ساخته اند از جایی غیر از زمین آمده اند.

قبرستان شهریری از مکان های ترسناک ایران
قبرستان شهریری از مکان های ترسناک ایران

کاوش در این مکان ها می تواند ترسناک، هیجان انگیز و خارق العاده باشد. پس اگر می خواهید در سفرهای خود چیز جدیدی را تجربه کنید، با گروه شرکت های تک ستاره به این شهر ها سفر کنید و از ترسناک ترین مکان های ایران دیدن کنید.

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی